MŚSD: Rekonstrukcja, modelowanie i prognozowanie opadów powodujących osuwiska i spływy gruzowe w północnym Wietnamie (IEDS/2024/US/A)
W mocy od: 9 lipca 2024
Zasady kwalifikacji
Warunki dopuszczenia do postępowania kwalifikacyjnego
Do postępowania rekrutacyjnego do MŚSD może być dopuszczona osoba, która w terminie zgodnym z harmonogramem:
- dokonała rejestracji w naborze poprzez system irk2.us.edu.pl oraz wypełnienie formularza zawierającego odpowiednie oświadczenia i zgody, informacje o dyscyplinie lub dyscyplinach naukowych, nr ORCID;
- złożyła w systemie irk2.us.edu.pl dokumenty:
- odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich wraz z suplementem;
- formularz konspektu projektu doktorskiego
- wykaz osiągnieć naukowych oraz dokumenty je poświadczające;
- inne dokumenty określone w kryteriach rekrutacji, które powinny zostać złożone w MŚSD, poprzez polarknow@us.edu.pl.
- życiorys
- wniosła opłatę rekrutacyjną w wysokości 400 zł.
Warunki i tryb naboru
Nabór prowadzony będzie zgodnie z wymogami Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki wprowadzonym uchwałą Rady Narodowego Centrum Nauki nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r., oraz zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym Podmiocie. Komisja rekrutacyjna (stypendialna) na podstawie przedłożonego wykazu dorobku naukowego oraz przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej ocenia:
1. dorobek naukowy kandydata, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych (50% oceny końcowej):
- 4 pkt - wyróżniający;
- 3 pkt - bardzo dobry;
- 2 pkt - dobry;
- 1 pkt - słaby;
- 0 pkt - brak dorobku naukowego.
2. osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych (20% oceny końcowej):
- 4 pkt - wybitne (m.in. stypendia, staże w wiodących ośrodkach zagranicznych, prestiżowe nagrody lub wyróżnienia międzynarodowe, warsztaty lub szkolenia w wiodących ośrodkach naukowych, udział w projektach międzynarodowych lub zagranicznych);
- 3 pkt - znaczące (stypendia, staże w dobrych ośrodkach krajowych i zagranicznych, wyróżnienia lub nagrody ogólnokrajowe, warsztaty lub szkolenia zagraniczne lub ogólnokrajowe, udział w projektach krajowych lub zagranicznych);
- 2 pkt - Umiarkowane (wyróżnienia lub nagrody lokalne, warsztaty lub szkolenia, udział w projektach uczelnianych);
- 1 pkt - słabe osiągnięcia;
- 0 pkt - brak osiągnięć.
3. kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym (30 % oceny końcowej):
- 3 pkt - bardzo dobre;
- 2 pkt - dobre;
- 1 pkt - słabe;
- 0 pkt - brak kompetencji.
Terminarz rekrutacji
- 17 lipca 2024 r. — otwarcie rejestracji w systemie internetowej rejestracji kandydatów (dalej IRK).
- 23 sierpień 2024 r. — zamknięcie rejestracji kandydatów w IRK tj. założenia konta w systemie rekrutacji online IRK, dokonania opłaty rekrutacyjnej (decyduje data złożenia przelewu) i wprowadzenia wymaganych informacji i dokumentów; termin dostarczenia wykazu osiągnięć naukowych kandydata, dokumenty poświadczające osiągnięcia naukowe i inne dokumenty określone w kryteriach rekrutacji).
- 26-30 sierpnia 2024 r. - ocena konspektów projektów doktorskich oraz ocena osiągnięć naukowych kandydatów przez komisję rekrutacyjną.
- 2 września 2024 r. – przekazanie kandydatom na adresy e-mail podane w systemie IRK informacji o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu do rozmów kwalifikacyjnych, a także powiadomienie o terminie i miejscu rozmów kwalifikacyjnych.
- 4-6 września 2024 r. — rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.
- 9 września 2024 r. — powiadomienie kandydatów o wynikach rekrutacji.
- 10-13 września2024 r. — przyjmowanie wymaganych dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia i wpisywanie na listę doktorantów
- 16 września 2024 r. – powiadomienie kandydatów z listy rezerwowej o zakwalifikowaniu do przyjęcia.
- 17-20 września 2024 r. – przyjmowanie dokumentów od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia z listy rezerwowej i wpisywanie na listę doktorantów.
- 30 września 2024 r. — termin ogłoszenia wyników postępowania rekrutacyjnego na stronie internetowej MŚSD.
Warunki przyznawania stypendium
- Wysokość stypendium to 5000 PLN brutto przez pierwsze 36 miesięcy kształcenia w szkole doktorskiej będzie finansowane ze środków na realizację projektu 2023/50/E/ST10/00432 pt. Osuwiska, spływy gruzowe i powodzie błyskawiczne (LaDeFloFF) w Północnym Wietnamie w warunkach zmieniającego się klimatu i presji człowieka, kierowanego przez dr hab. Łukasza Pawlika, prof. UŚ. i składa się ze stypendium doktoranckiego w rozumieniu Art. 209 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 oraz ze stypendium naukowego.
- W pozostałych 12 miesiącach kształcenia w szkole doktorskiej doktorant nieposiadający stopnia doktora otrzymuje stypendium doktoranckie zgodne z art. 209 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.